Valve, Yeni Half-Life Oyununu Duyurdu

O büyük sanal dünyanın en tanınan aktif oyun platformu Steam’in sahibi olan Valve, şu sıralar tüm dikkatleri üzerine çekti. Valve, geliştiricisi olduğu “Half Life” serisini herkes bilir, oynamayan yoktur. “Half Life” serisine yeni bir oyun daha eklendi. Uzun zamandır kulaktan duyma bilgiler vardı ve artık Valve bu söylentileri doğrulamış oldu. “Half Life” serisinin yeni oyun ismi ise Half-Life: Alyx“. 

Valve’ın yeni oyunu, isminden de gördüğünüz üzere bir Half Life serisi. Oyunla ilgili detaylar pek açıklanmadı lakin Steam VR için geliştirildiği Valve tarafından resmen açıklandı. Half-Life: Alyx, Valve’ın sanal gerçeklik oyunu olarak önümüze çıkıyor. İşin en güzel tarafı ise oyun ile tanışmak için çok uzun bir zaman beklemeyeceğiz. Valve, Half-Life: Alyx oyunun detayları yarın açıklanacak.

Oyuncuların yeni bir Half-Life oyunuyla tanışmaları yaklaşık 12 yıl önceydi. Valve, bugüne kadar oyunla ilgili hiçbir detay ve açıklama vermedi. Oyuncular ümidi kesmek üzere lakin yeni bir half life serisi gelecekleri için çok mutlular. 

Valve, Twitter üzerinden bir açıklama yaptı ve bu açıklama önemli derecede. Şirket, yeni çıkaracağı oyun Half-Life: Alyx ‘i VR türünde bir oyun olacağını açıkladı. Bu açıklama ilk başlarda oyuncularda birçok soru işareti bıraksa da Valve şirketi PC üzerinden oynanacak bir sürümden bahsetmedi. Bu da oyuncuları bir hayli üzdü.  Bu da şöyle oluyor ki Half-Life: Alyx, yalnızca Steam VR desteğine sahip olacak.

Araç çubuğuna atla