Valorant Karakterleri ve Yetenekleri

Selam obigamer ailesi! Bugün sizlerle birlikte Valorant Karakterleri ve Yetenekleri adlı içerikten bahsedeceğiz. Sizlere kapalı betada olduğu halde yayın platformlarını kasıp kavuran Valorant oyunundaki karakterlerden bahsedeceğim. Şu an bilinen 10 karakter var fakat yeni bir karakter daha çıkacak.

O karakter başka yazımızda sizlere sürpriz olsun. Şimdi ise Valorant Karakterleri ve Yetenekleri adlı içeriğimize geçelim!

Valorant Karakterleri ve Yetenekleri Nedir?

Valorant Karakterleri ve Yetenekleri: Viper Özellikleri

Viper zehirli gaz ve tarama tekniklerini kullanarak mücadelenin gidişatını değiştirebilen bir Valorant karakteri. Bunu yapmak için ise “fuel” adı verilen ikinci bir kaynağa ihtiyacı var.

Asit Havuzu: Patladığı yerde asit havuzu oluşturan menzilli bir saldırı yapar. 

Zehir Bulutu: İkinci kez kullandığında aktif hale gelen bir verici fırlatır. Bu alıcı aktif hale getirildiğinde zehirli bir gaz bulutu ortaya çıkarır.

Zehir Perdesi: Uzun bir hat üzerinde gaz vericileri ortaya çıkar. Yetenek aktif olduğunda, karakterin sahip olduğu gücünü “fuel” kaynağından alan zehirli bir duvar oluşturur. 

Viper’in İni (Ulti): Viper içerisinde bulunduğu sürece büyük bir alanda etkili olan zehirli bir bulut ortaya çıkar. Bu bulutun içerisindeki düşmanlar Viper’ın görebileceği şekilde işaretlenir.

Valorant Karakterleri ve Yetenekleri: Sova Özellikleri

Sova yay kullanan usta bir savaşçı. Yetenekleri düşmanların hareketlerini takip etmek ve onları acımasız bir keskinlik ile indirmek konusunda gayet başarılı.

Baykuş Drone: Uzaktan kontrol edilebilen bir drone hazırlar. Bu drone’un sahip olduğu dartlar, vurduğu düşmanı herkesin görebileceği şekilde gösterir. 

Şok Oku: Darbe anında statik enerji darbesi vuran patlayıcı bir ok fırlatır. 

Keşif Oku: Sonar verici fırlatan bir ok atar. Sonar dalgalar yakındaki düşmanları işaretleyerek, tüm takımın görebileceği şekilde ortaya çıkarır. 

Avcının Hiddeti (Ulti): Haritanın tamamını geçebilme yeteneğine sahip üç ölümcül enerji patlaması ateşler. Düşmanlara ağır hasar veren bu saldırı, aynı zamanda diğer oyuncuların görebileceği şekilde düşmanların gözükmesine sebep olur.

Valorant Karakterleri ve Yetenekleri: Phoenix Özellikleri

Phoneix tamamiyle dövüşçü ve yıkıcı bir saldırıcı gücüne sahip agresif bir Valorant karakteri. 

Ateşten Duvar: Dışarıdan bakan ya da içinden geçenlerin görüşünü engelleyen bir ateş duvarı yükseltir. Bu yeteneği kullanırken duvarın şeklini eğip bükebilirsiniz. 

Falso: Kısa bir süre bekledikten sonra parlak bir ışık ile patlayan kıvrak bir ateş fırlatır. Patlamanın yarattığı ışık bakan herkesi kör eder. 

Yakartop: Düşmanlara fırlatıldığında belirli bir süre içerisinde ya da zemine temas ettiğinde patlayan bir ateş topu atar. Oluşan ateş bölgesi düşmanlara hasar verirken, karakteri iyileştirir.

Yanardöner (Ulti): O sırada bulunduğunuz yeri işaretler. Eğer bu yeteneğin süresi sırasında ölürseniz ya da süresi kendi kendine sona ererse, karakteriniz işaretlenen noktada full can tekrar doğar.

Valorant Karakterleri ve Yetenekleri: Jett Özellikleri

Jett’in amacı düşmanlarına üstünlük sağlayıp, yanıltıcı ve seri saldırılar ile onları etkisiz hale getirip mücadelede galip gelmek.

Duman Bulutu: Darbe anında görüşü bozan bir sis bulutu fırlatır. 

Hafifle: Kısa bir süre hazırlandıktan sonra, kendisini yukarı doğru fırlatır.

Rüzgar Gibi: Hareket ettiğiniz noktaya doğru hızlı bir şekilde karakterin atılmasını sağlar. 

Keskin Fırtına (Ulti): Jett, orta seviyede hasar veren ve kafaya isabet ettiğinde anında düşmanı öldüren fırlatılabilen bıçaklar kuşanır. Bir düşman öldürdüğünüzde bıçaklar geri gelir. İsterseniz birer birer fırlatabilir ya da hepsini bir kerede fırlatabilirsiniz. Bir diğer seçenek ise eldeki bıçakları kısa menzilli alanda seri bir şekilde fırlatmak. 

Valorant Karakterleri ve Yetenekleri: Sage Özellikleri

Sage oyunun support diğer adıyla sağlıkçı bir Valorant karakteri. Ölmüş olan takım arkadaşlarını canlandırma, kendisi de dahil olmak üzere takımına can verme ve düşmanların hareketlerini kısıtlama yeteneğine sahip.

Bariyer Küresi: Büyük ve sağlam bir duvar oluşturur. Duvarın yönü değiştirilebilir. 

Yavaş Küre: Parlayan bir küre fırlatan Sage, zeminle temas ettiğinde bir yavaşlama alanı oluşturur. Bu alan içerisindeki herkes yavaşlar ve hareket ederken çok fazla ses çıkarır. 

Can Küresi: Kendinin veya bir takım arkadaşının canını kısa sürede dolduran bir küre atar.

Diriliş (Ulti): Takım arkadaşının cesedi üzerinde kullanıldığında, kısa bir süre bekledikten sonra, canı tamamen dolu bir şekilde canlanmasını sağlar. 

Valorant Karakterleri ve Yetenekleri: Cypher Özellikleri

Cypher tam bir tuzakçı Valorant karakteri. Kameradan sizi izler ve tuzaklar yerleştirir. Bu karakter karşı takımınıza denk gelirse dikkatli oynamakta fayda var.

Bubi Tuzağı: İki duvar arasına gizli bir tuzak yerleştirir. Düşmanlar geçtiğinde aktif hale gelen tuzak, onları olduğu yerde bağlar ve kısa süreliğine görünür hale getirir. Eğer tuzak yok edilmezse, yakalanan düşmanı sersemletir. Bu tuzağı yerden alıp tekrar kurmak mümkün.

Siber Kafes: Uzaktan kumandalı bir tuzak atar. Tekrar kullanıldığında geçen düşmanları yavaşlatan bir kafes oluşturur. Cypher tuzakları uzaktan aktif hale getirebilir. Tuzakların hepsini aynı anda ya da teker teker aktif etmek mümkün.

Gizli Kamera: Uzaktan kumandalı bir kamera yerleştirir. Yerleştirildikten sonra, yeteneğin tekrar kullanılması ile video içeriğine ulaşılabilir. Bu kamera sayesinde düşmanlara dart atmak da mümkün.

Nöron Hırsızı (Ulti): Düşmanın cesedinden bilgi çıkararak, hayatta kalan düşmanların o anki yerini ortaya çıkarır.

Valorant Karakterleri ve Yetenekleri: Brimstone Özellikleri

Bu karakterin amacı düşmanın üzerine mermi yağdırmak olarak söylenebilir. Hedefe yönelik saldırılar yapan bu karakter, oyun içi komutan görevinde yer almak için birebir.

Kuvvet İşareti: Fırlattığı yangın bombası ile bir alanı ateşe verir.

Yakıcı: Attığı bölgeye bir Stim Beacon çağırarak, yakındaki düşmanlara Rapidfire özelliği sağlar. 

Dumanlı Hava Saldırısı: Haritayı kullanarak bir bölge seçip, gökyüzünden duman bombası yağdırmaya ve görüşü kısıtlamaya yarar. Hedef seçimi doğrudan harita üzerinden gerçekleştirilir.

Uydu Saldırısı (Ulti): Harita üzerinden seçilen bir noktaya, uzaydan gönderilen kuvvetli bir saldırı gerçekleştirir. Bu saldırı kısa bir süre içerisinde çok yüksek hasar verebilir. 

Valorant Karakterleri ve Yetenekleri: Omen Özellikleri

Omen akıl oyunları yapan havalı bir karakter. Haritanın etrafına ışınlanıp, düşmanları arkadan vurabilen, onları kör eden saldırılar yapabilen bir Valorant karakteri. Rakip takımınıza düşerse her an tetikte olmalısınız.

Gizli Adım: Kısa bir süre bekledikten sonra kısa mesafe içerisinde ışınlanabilir. 

Paranoya: Düz bir hat üzerinde Ethereal gölgesi gönderir. Dokunduğu her bir düşmanın yerini ortaya çıkarır. 

Karanlık Örtü: Gizlenmiş bir ethereal küre ortaya çıkarır. Bu küre ulaştığı son noktada gölgelerden oluşan bir küre olarak patlar. Şarj edilerek menzili uzatılabilir. 

Gölgelerin İçinden (Ulti): Haritadan herhangi bir yer seçip, o bölgeye ışınlanmayı sağlar. Bölgeye ilk ulaştığında Shade olarak ortaya çıkan karakter, bu sırada öldürülürse ilk çıktığı noktaya döner. Işınlanma işlemi tamamlandıktan sonra karakter kısa bir süreliğine ölümsüz olur.

Valorant Karakterleri ve Yetenekleri: Raze Özellikleri

Raze, adından da anlaşılacağı üzere bir patlayıcı uzmanı. Karakterin yeteneklerinin tamamı bir şeyleri patlatmak ve hasar vermek üzerine kurulu diyebiliriz.

Bombot: Bu yetenek Raze’in imza yeteneğidir. Oyuncular dün itibariyle bu yeteneğe Roomba demeye başladılar çünkü tam olarak öyle görünüyor. Küçük robot oyuncu tarafından seçilen yönde hareket eder ve vurduğu duvarlardan seker. Boom Bot’un bir görme konisi vardır ve onu geçen düşmanlara kilitlenir. Bundan sonra, robot onları kovalayacak ve önceden vurulmaması durumunda büyük hasar için patlayacaktır.

Renk Tesirli Bomba: Raze’nin rakiplerine takabileceği bir küme el bombasıdır. El bombası, her biri patlayan ve hasar veren küçük parçalara dönüşecektir.

Patlayıcı Çanta: Şu ana kadar birçok oyunda gördüğümüz C4 gibi çalışıyor. Raze, bir yüzeye yapıştırabilir ve hasar gördüğünde ve vurduğunda patlamayı manuel olarak tetikleyebilir.

Nefes Kesen (Ulti): Raze’in bir roketatar kullanmasına izin verir. Bu nihai yetenek çok fazla hasar verir, ancak sadece bir şarjı vardır.

Valorant Karakterleri ve Yetenekleri: Breach Özellikleri

Artçı Sarsıntı: Duvarın arkasına gönderdiği yük ile sahip olduğu süre ardından patlayarak gönderdiğiniz alana ağır hasar verir.

Göz Kamaştıran: Duvarın arkasına patlayan bir yük gönderir. Bu yeteneği ise göndermiş olduğunuz alanda bulunan rakip oyuncularınızı kör etmesini sağlar.

Fay Hattı: Bu yeteneği kullandığınızda ise gönderdiğiniz alanda kısa süreliğine de olsa etkileyici bir deprem etkisi yaratır. Yeteneği göndermiş olduğunuz alanda bulunan tüm rakiplerin hızları yavaşlar bir şekilde hareket etmelerini sağlayacaktır. F harfine ne kadar uzun basarsanız o kadar şarjı artar ve mesafesi de uzar.

Zelzele (Ulti): Hem duvarın arkasında hemde önünüzde kullanabileceğiniz bir yetenek olmasının yanı sıra kullanıldığı zaman bulunduğu yeri yakan bir yetenektir.

Detaylı bilgileri Valorant resmi sitesinden ulaşabilirsiniz, tıkla ve uç! Daha fazla oyun haberlerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir