Steam’in Remote Play Together Özelliği Betadan Çıktı

Steam’in geçen ay beta testlerine başlayan Remote Play Together özelliği, betadan çıktı ve tüm kullanıcılara sunuldu. Lokal eşli oyunlarınızı tüm arkadaşlarınızla online olarak oynayabilmenizi sağlayan sistem Windows, Linux, maxOS, Android ve iOS arasında çapraz platform desteği de sunuyor.

Remote Play Together sayesinde yalnızca tek bir oyuncunun oyuna sahip olması, yüklemesi ve çalıştırması ehliyetli oluyor. Bunun akabinde arkadaşlarınız da sizin bu oyununuza birebir mahallî irtibat varmış üzere katılıp oynayabiliyorlar.

RPT özelliği, yayın teknolojisini kullanıyor. Oyunu sunan oyuncunun ses, imaj ve sesli sohbet özellikleri başka oyunculara yayınlanıyor ve her oyuncu kendi denetimcilerini kullanarak oyunu oynayabiliyorlar. Velev isterseniz klavye ve farenizin denetimini bile paylaşabiliyorsunuz.

Münhasıran de tek başınıza oynamak istemediğiniz lakin arkadaşlarınızda olmadığı için birlikte oynayamadığınız oyunlar için hayli hoş bir tahlil.

Steam, Remote Play Together’ın betadan çıkışını indirim kampanyasıyla da kutluyor. Lakin nasılsa yarın sonbahar indirimleri başlayacak, yani kampanya sahifesinde gördüklerinizden daha da çokça sayıda oyun indirime girmiş olacak.

Araç çubuğuna atla