Steam’de Remote Play Together’ın Çıkışına Özel İndirim

Doksanlı yıllarda ve İki binli yıllarda çocukluğunu yaşayan birileri var mı? Eğer sesimi duyuyorsan, arkadaşlarınla birlikte , Atari, PlayStation üzere eski nesil konsollarda rekabet gösterdiği, turnuvalara katıldığı ve eve geç saatte gelecek kadar süren yaz gecelerini hatırlamışsınızdır. O hatıraları unutmayan ve özleyen tüm oyunculara selam olsun. Günümüzün oyun anlayışı çok değişse de artık oyunlar CO-OP üzerine kurulu değil. Peki bu ne demek? Bu türlü tatlı ortamlar hep eskide kaldı ve yeni tecrübelerle bizlere kapılarını açan  Remote Play Together, oyuncularda epeyce ilgi uyandırdı.

Valve ekibi rahat durur mu? Tabii ki hayır. 1 aylık beta sürecinden sonra Valve  şirketinin yeni bir Remote Play Together özelliği Steam üzerinden oyunculara açıldı. İsmini de duyduğunuz üzere bu özellik, arkadaşlarınız ile birlikte internet ortamında ayrı ayrı ekranlardan oynamanız için geliştirildi. Bu özelliği, arkadaşlarınızın sizin cihaza girdiğini ileterek sizi eski dostluklar gibi doyasıya kapışmalı günlere geri götürüyor.Tıpkı hengamda Remote Play Together, oyun sırasında arkadaşlarınızla sesli konuşma imkanı da veriyor.

Oynayacağınız oyunun 1 adet kopyası ehil

Şunu da söylemeden geçemeyeceğim. Yalnızca oyunu (odayı) kuran kişinin oyuna sahip olması yeterlidir. Şimdi gidip Remote Play Together özelliğini almasına hiç gerek yok. Platformlar arası (PC, macOS, Linux, iOS, Android) veri & pil tasarrufu da olacak bir diğer özellik. Özlediğimiz bir diğer özellik ise üç kişi olacak, eski günlerdeki gibi oyun kapışmaları düzenlemelerinize imkan sağlıyor. 

Özelliğe sahip oyunlar indirimde

Remote Play Together özelliğinin yayınlanmasının ardından  kutlamak hedefiyle Valve, yeni bir Steam indirimi düzenledi. Bu yeni özellikten faydalanmak için birçok oyun, yakın hengamda indirime girdi ve indirim şu an hâlâ sürüyor. Tüm bunlara ek olarak Valve, dünyanın birçok yayıncısı ile iletişime geçip Remote Play Together özelliğini teşhir gayeli bir yayın organize etti. Bu yayında ilk olarak göze çarpan Dota 2 yayıncıları olan Purge ve Sheever var. Yayın hâlâ Steam platformu üzerinde sabit durumda. Steam’den Remote Play Together kısmına giderek bu yayına ulaşabilirsiniz.

Araç çubuğuna atla