Shenmue 3’ün Bitiş Ekranında Paylaşılan Mektup 4. Oyun İçin Kapıyı Aralıyor

Shenmue serisinin kendisine has bir kitlesi olduğu, uzun müddettir umutla yeni oyunu bekledikleri, pes etmedikleri ve ahir da muratlarına erip Shenmue 3 ile kavuştukları malumumuz. Fakat serinin finalini yapmış sayılmayız, en azından bitiş ekranında paylaşılan ve oyunun yapımcısı Yu Suzuki’ye ilişkin olan mektuptan çıkartılacak sonuç bu yanda.

Suzuki mektubunda oyunculara desteklerinden ötürü teşekkür ediyor, “Shenmue’nun devam ettiğini görmek isteyenler olduğu sürece, hikayesini tamamlamak için çıktığım bu yolculuktan vazgeçmeyeceğim. Shenmue hikayesinin yeni halkası Shenmue 3 sizlerle. Sizlerin de desteğinizle Ryo’nun hikayesini Shenmue 4’te devam ettirmeyi umuyorum” diyor.

Geçtiğimiz yıllarda seri ile ilgili olarak verdiği bir röportajda Shenmue’nun hikayesinin 11 kısım ve 5 oyun sürecek bir hikaye olduğunu söz etmiş Suzuki. Bir gayrı röportajında da şayet 3. oyun düzgün satarsa işlerin Shenmue 4 için kolaylaşacağını söylüyor, lakin daha çok desteklerini alacakları partnerle bağlı olduğunu da ekliyor.

Suzuki’nin beklediği üzere olur mu? Serinin dördüncü ve velev beşinci oyunları için ehil destek bulabilir mi? Üçüncü oyun bu hususta ne kadar rahatlatır ellerini? Bu üzere soruların yanıtlarını almak için önümüzdeki günlerde oyunun ne üzere reaksiyonlar alacağı ve nasıl bir performans göstereceğine bakmak durumundayız.

Araç çubuğuna atla