Rampage RX38 Oyuncu Faresi İnceleme

Herkese selamlar! Bugün sizlerle Rampage RX38 Oyuncu Faresi İnceleme konusu ile karşınızdayım. Yepyeni bir donanım incelemesi ile karşınızdayız. Oyunların ve oyuncuların vazgeçilmezlerinden birisi hiç şüphesiz ki fare oluyor. Hele bir de oyunculara yönelik üretilenlerden birisi ise değmesinler keyfinize. İşte bugün sizlerle fiyat/performans ürünlerinden birisi olan Rampage RX38 CORE7 adlı fareyi inceleyeceğiz.

Tasarım

Genel olarak fare tasarımına baktığımızda bizi ilk olarak RGB aydınlatma karşılıyor. Yani fare 16 milyon renge sahip ve bu renklerden dilediğinizi kolay bir şekilde makro yazılımı ile değiştirebiliyorsunuz. Farenin kendi rengi ise siyah, başka alternatif bir renge sahip değil. “Oyuncu faresi dediğin siyah olur.” Bunun dışında fare toplamda 7 adet tuşa sahip ve hepsine makro atayabiliyorsunuz.

Bir diğer özelliği ise farenin sağ tarafının çıkarılıp takılabilen mıknatıslı bir yapıya sahip olması. İster düz parça takın, isterseniz de parmak destekli parça kullanın. Tamamen sizin zevkinize bırakmışlar. Bu özelliği sayesinde güzel bir estetik zevk oluşturmayı amaçlamışlar da diyebiliriz. Sol tarafında da 2 adet tuş bulunmakta. Bu tuşlara dilediğinizce makro atayabilirsiniz. Farenin üst kısmına baktığımızda ise DPI tuşları ve aliminyum bir yapıya sahip fare tekerleği ile karşılaşıyoruz. Faremiz kablolu fakat öyle hemen kopacak dandik bir şey değil. Kablo kavuçuk sağlam bir kaplamaya sahip. Uzun bir süre rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kablonun ucu yani USB giriş kısmı ise altın bir kaplamaya sahip.

Teknik Özellikler

MarkaRampage
ModelRX38 CORE7
BağlantıUSB
DPI7000 DPI AVAGO 3320
Kablo Uzunluğu1.8 Metre
Tepki Hızı1000 Hz / 2ms
Ömrü5 Milyon Tık
Mouse TipiOyuncu
LedRGB
Buton Sayısı7
AçıklamaRGB Makrolu Gaming Mouse
RenkSiyah
SürücüTak Çalıştır
YazılımMacro Yazılımı Var
Desteklenen SistemlerWindows/IOS/Linux
Bağlantı NoktasıUsb

Yazılım

Yazılımı biraz karışık bir düzene sahip fakat anlaşılmayacak derecede değil. Yazılımında renk ayarlarını, RGB renk geçiş ayarlarını, renk geçiş süresini, hangi DPI ayarında hangi rengin olacağını, DPI hızlarını ve tuşlara atayabileceğiniz makroları ayarlayabilirsiniz. Benim renk açısından önerim ise DPI Effect ayarlarında Mode ayarını Neon yapmanız ve RGB Fixed On efektini kullanmanız. Bu efekt ile faredeki renkler Parameter kısmındaki ayarlayacağınız süre dahilinde sürekli olarak renk değiştiriyor. Oyuncular arasında RGB efektleri arasında en çok tercih edilen efektlerden birisi de zaten bu. Tabii siz sade seviyorsanız tek renk olarak da ayarlayabilirsiniz. Birçok renk geçiş efekti mevcut. Tamamen sizin zevkinize kalmış.

Kutu İçeriği

  • Rampage RX38 CORE7 Fare
  • 1 adet fare için değiştirilebilir sağ taraf parçası
  • Kullanım kılavuzu

Rampage RX38 Oyuncu Faresi İnceleme adlı içeriğimiz burada bitiyor. Daha fazla oyun haberlerine buradan ulaşabilirsiniz, esen ve sağlıcakla kalın.