Modern Warfare’e Battle Royale Modu Geliyor

Call of Duty: Modern Warfare bildiğimiz gibi hard disklerde çok büyük bir yer kaplıyor. Bu büyük boyutun içerisine ek olarak gelecek birçok içerik olacak. Yapılan içerikler büyük olsa da kalitesi muazzam. İşte karşınızda, devasa bir battle royale modu. 

Senescallo isimli Reddit kullanıcısı, oyuna geleceği iddia edilen battle royale modunun haritasını, mekaniklerini ve başlıca mekanlarını reddit aracılığı ile paylaşmış ve tüm dünyaya duyurmuş durumda.

Bu yeni oyun modu Infinity Ward ve Raven ortak çalışması ile geliştirilmekte ve 2020 yılının başlarına doğru gelmesi planlanıyor. Modern Warfare’in battle royale modu yaklaşık olarak 200 oyunculu olacak ve haritası da Spec Ops, Ground War ve diğer mod türlerinden çok oyunculu haritaları kendisinde barındıracak.

Modern Warfare’nin battle royale modunda yeniden doğma sistemi Gulag ismindeki mekaniğe bağlı bir şekilde olacak. Gulag, normal bir şekilde Sovyet’te tutuklu kamplarına verilen bir isimdir. Bir oyuncuyu yaşatmak için respawn tokenleri kullandığınızda o oyuncu Gulag mekaniğinde bir sıraya girecek ve bire bir kapıştığı kullanıcıyı yenerse oyuna girmeye hak kazanacak. Bu arada ise firar durumları olacak ve dövüş sırası bekleyen bir grup anında oyuna dönebilecek. 

Apex Legends oyununda olduğu üzere takımlar rastgele seçilen bir Jumpmaster rolü olacak ve bu oyunseverler için iniş alanı belirleyecek. Bu battle royale modunda Metal Gear Solid V’ten de hatırladığınız üzere Fulton Recovery Device ‘da bulunacak. 

Bakalım bu ‘içeriklerden’ kaç tanesi tutacak, mod yayınlandığında hep birlikte göreceğiz.

Araç çubuğuna atla