Codemasters, Dirt Rally 3.0 Üzerinde Çalıştıklarını Duyurdu

Otomobil yarışı oyunu denildiğinde akla gelen oyunlardan bir tanesi de Dirt Rally. Oyun, tahminen kimi rakipleri kadar tanınan olmasa da kendine has kemik bir oyuncu kitlesi edinebilmiş durumda.

Görünüşe nazaran oyunun geliştirici stüdyosu olan Codemasters’ın bu yarış oyunu serisine dair birtakım büyük planları bulunuyor. Codemasters, yayınladığı bir blog yazısında Dirt Rally 3 (ya da Dirt Rally 3.0) üzerine çalışıldığını ve serinin daha da ileriye götürüleceğini söyledi.

Farklı bir geliştiriciden yeni bir Dirt oyunu:

Codemasters, yayınladığı blog yazısında “Sadece Rally serisini daha yükseklere taşımak isteyen tutkulu bir geliştirici ekibinin direksiyonda olduğu planlarımız var. Muayyen bir müddet hiçbir şey duymayacaksınız lakin duyduğunuzda neyin geldiğini görmek için heyecanlanacaksınız” dedi.

Yani Codemasters’ın elinden çıkacak olan yeni Dirt oyunu için daha önümüzde çok yol var diyebiliriz gelgelelim stüdyo, hayranların yeni bir geliştiriciden farklı bir deneyim elde edebileceğini şu sözlerle açıkladı: “Yakın bir hengamda Dirt yerküresinde yeni bir şeyler görmeye hazırlanın. Codemasters’tan farklı bir stüdyo tarafından geliştirilen oyunu görmek için biz de çok heyecanlıyız. Sizleri bir yandan Rally’nin keyfini çıkarırken bir yandan da orijinal bir deneyimin modülü olmaya davet ediyoruz.”

Bahsi geçen konseptin ilgi alımlı olduğunu söylemek gerekiyor. Başkaca bu yeni Dirt deneyiminin nasıl olacağı konusu, hayranları şimdiden heyecanlandırmaya başladı bile. Stüdyo, tüm bunlara ek olarak Dirt Rally 2.0 için daha çokça dönem ya da büyük güncellemeler gelmeyeceğini söyledi. Oyunun günlük, haftalık ve aylık vazifeleri için çevrimiçi destek sunulmayaysa devam edilecek.

Araç çubuğuna atla