BioShock 3 Duyurusu Yakında Geliyor

BioShock serisi nitekim de oyun yerküresinde kendine has bir noktası olan serilerden. Hayranları bir müddettir BioShock 3 ile ilgili bir duyuru yapılmasını bekliyor, gelgelelim o beklenen duyuru bir türlü gelmiyordu. Bu bekleyiş yakında sona erecek olabilir. Çünkü Take-Two Interactive hafiften bir şeyler çıtlattı üzere görünüyor.

Take-Two CEO’su Strauss Zelnick, mali yılın 2. çeyreği ile ilgili sunumunda firmanın tarihindeki en kuvvetli büyümeyi sağladıkları devir olduğunu söylerken gerek yeni oyun markaları gerekse ellerindeki kıymetli markalar için devam oyunlarının geleceğini söz ediyor.

Bu devam oyunlarına isim vermemiş Zelnick ancak haliyle kimi kestirimler yürütülüyor. Akla birinci gelenler natürel ki GTA 6 ve Mafia 4, kestirim listesinde kendine konum bulan vesair isim ise Bioshock serisi.

Geçtiğimiz yıl gündeme gelen bir argümana nazaran yeni BioShock oyunu 2K çatısı altında ismi açıklanmayan bir stüdyo tarafından geliştirilmekteydi. Olağan bu iddiayı açıkça destekleyen bir done yoktu elde. Fakat geçtiğimiz günlerde 2K tarafından paylaşılan bir iş ilanı bu iddiayı tekrar gündeme getirdi.

İlanda, 2K bünyesindeki bir stüdyoda hizmet alacak ve ‘endgame content’ (oyun sonu içeriği) geliştirilmesinden sorumlu olacak bir dizayncı arandığı belirtiliyordu. Bu tasarımcının; hizmetler, karakter gelişim sistemleri ve hikaye geliştirilmesi üzere hususlarda çalışacağı belirtiliyor. Özetle, 2K bünyesinde küçük bir stüdyonun ‘canlı servis’ (live service) halinde tasarlanan bir oyun üzerinde çalıştığı anlaşılıyor. İşte bu ilan da yeni BioShock oyunu ile ilişkilendiriliyor.

Tabii bunlar varsayımdan ibaret lakin Strauss Zelnick’in açıklamaları, önümüzdeki günlerde büyük markalarından kimilerinin devam oyunlarını duyurabileceklerini düşündürtüyor ve oyunseverleri bu hususta umutlandırıyor. Bekleyip görelim…

Araç çubuğuna atla